CZ EN Facebook

Celkový program 2014

 

4

Brno - Viditelná místa

Co dělá město kvalitním místem pro život?

Co dělá město kvalitním místem pro život? Co dělá Brno pro kvalitu života svých obyvatel? Procházka po veřejných místech v Brně – která fungují, nefungují či by mohla fungovat lépe – s redaktory časopisu ERA21 navazuje na letošní číslo Viditelná města, srovnávající vybraná evropská města z hlediska kvality života. 

Sraz: ne 5. 10., 10:00, před vstupem do Nové radnice na Dominikánském náměstí

Brno - smutek v Brně

Komentovaná prohlídka obřadní síně v Brně-Židenicích s jejím autorem Ivanem Rullerem a autory monografické publikace "Smuteční síň v Brně -Židenicích".  Obřadní síň v Brně-Židenicích z let 1977-83. Modernistická stavba je ovlivněna skandinávskou architekturou. Architektu Rullerovi se spolupráci s více než patnácti výtvarnými umělci podařilo v Židenicích vytvořit dílo mimořádné architektonické i umělecké kvality, které ovšem již více než sedm let nelouží svému účelu a chátrá. V roce 2011 bylo rozhodnuto o její demolici, proti níž bojuje jak sám její autor, tak i mnozí občané Židenic.

Sraz: ne 5. 10., 15:00, vstup z ulice Komprdova

4AM

Novy obrazek.JPG

Brno, Hurá dovnitř! Zahrada a pasivní dům Nadace partnerství – 12 stanovišť, 4 živly a 1 pasivní dům

Unikátní areál otevřené zahrady Nadace Partnerství vznikl před dvěma lety v samém centru Brna pod špilberským svahem. Součástí zahrady jsou interaktivní sochy sloužící environmentálnímu vzdělávání. Dominantou je pasivní budova, která byla oceněna v soutěži Stavba roku 2013. Komentovaná prohlídka s manažerem provozu Vlastimilem Riegerem. 

Sraz: ne 5. 10., 13:00 až 18:00, 15:00 komentovaná prohlídka, Recepce C, Údolní 33.

interaktivní mapa zahrady

Nadace partnerství, Otevřená zahrada

IMG 7708web
Letni provoz web

Brno - oživit a ozvláštnit

Komentovaná prohlídka po uměleckých dílech Zdeňka Macháčka, Jiřího Marka a Františka Šenka nacházejících se v prostoru sídliště v Brně-Juliánově bude zakončena na Bílé hoře u památníku založení dělnického hnutí autora Ladislava Martínka. Sídlištěm provedou autorky stejnojmenné publikace, Jana Kořínková a Markéta Žáčková.

Sraz: ne 5. 10., 16:30, na Juliánovském náměstí

4AM

Ozivit a ozvlastnit - sidliste Julianov