CZ EN Facebook

Celkový program

změna programu vyhrazena

3

České Budějovice - Budějovické mosty a lávky

Budějovice jsou město na soutoku řek Vltavy a Malše. Jak se město vypořádalo s jejich přemostěním? Kdy a kde mosty vznikly a mohly vzniknout? Kdo je navrhoval a jak se vlastně jmenují? Je most inženýrské dílo nebo architektura? Jak vypadají předmostí a nábřeží? Komentovaná procházka po současných i historických budějovických mostech s architekty ze sdružení CBArchitektura.

Sraz: ne 4. 10.,15:00, náplavka u Dlouhého mostu

CBArchitektura

České Budějovice – výstava Pokoje – možnosti prostoru

Interaktivní výstava architektky Marcely Steinbachové (Skupina) a edukátorky současného umění Barbory Škaloudové. Jakou barvu si vybrat do pokoje, jaké světlo a jak uspořádat nábytek? A co je za zdí? Jakým způsobem lze měnit prostor? Výstava je určena velkým i malým a velkým návštěvníkům.

Představte si, že ve vašem pokoji můžete....
Měnit tlačítkem barvy na stěnách...
Nábytek je pojizdný a vy s ním můžete hýbyt a přestavovat ho do nekonečně mnoha podob.
Vidět, co se ukrývá za zdí.
Měnit světla v místnosti tak, aby měla vždy jinou atmosféru.

Sraz: 4.10. od 10:00 do 18:00 hodin, Galerie současného umění a architektury, Dům umění, 1. patro  Náměstí Přemysla Otakara II. 38
Výstava je otevřena od 9.9 do 9.10. 2015 každý den kromě pondělí  10.00 – 18.00

www.ducb.cz, www.skupina.org

České Budějovice - workshop Mosty

Staňte se architektem a navrhněte vlastní most z různých material pod vedením edukátorky Šárky Kosové. Součástí workshopU bude dokončování mostů vybraných architektů. Pro rodiny s dětmi  a další zájemce.

Sraz: ne 4.10., 14:00 – 16:00, Českobudějovické náměstí, v případě nepříznivého počasí proběhne dílna ve 3. patře v Domě umění na náměstí Přem.Otakara II. 38

www.ducb.czCBArchitektura

tl_files/denarchitektury/design3/da_kolecko2.png