CZ EN Facebook

Celkový program

změna programu vyhrazena

5

Mělník – Normalizační architektura v souvislostech - proměny mělnické architektury ve 20. století

Památkářka Mirka Lacinová shrne vývoj mělnické architektury ve 20. století, připomene nejvýraznější stavby a urbanistické projekty. Poté se zaměříme na normalizační úpravu náměstí Karla IV. – co k ní vedlo, co jí muselo ustoupit a jak sloužila svému účelu. Prohlédneme si historické fotografie a film, zavzpomínáme s pamětníky.

Sraz: pá 2. 10., 17:00, improvizovaná kavárna Budoucnost, 1. patro, Dům služeb, náměstí Karla IV. 3359 (hlavní vchod z jižní strany)

Mělník – Rodinné pohrávání s architekturou

Edukační program pro děti i dospělé v improvizované prosklené kavárně Budoucnost. Práce s různými materiály, rozvíjení prostorové představivosti, práce se stylotvornými prvky. Prostor k relaxaci, možnost zhlédnutí soutěžních děl ideové architektonicko-urbanistické soutěže Revitalizace náměstí Karla IV. Dílna pro děti i dospělé s Mělnickým kulturním centrem.

Sraz: so 3. 10., 10:00–14:30, improvizovaná kavárna Budoucnost, 1. patro, Dům služeb, náměstí Karla IV. 3359 (hlavní vchod z jižní strany)

Mělník – Budoucnost náměstí Karla IV. - s obchoďáky nebo bez?

Setkání s architekty vítězného týmu ideové soutěže na přestavbu náměstí Karla IV., zástupcem města a památkářkou přímo v prostorách churavějícího a odmítaného Domu služeb z 80. let. Proč investovat do kvalitního urbanismu a architektury? Následovat bude procházka s architekty po diskutovaných místech a od 19.00 projekce z cyklu Film mekuc.

Sraz: so 3. 10., 15:00, improvizovaná kavárna Budoucnost, 1. patro, Dům služeb, náměstí Karla IV. 3359 (hlavní vchod z jižní strany)

P.09 - archivni fotografie ( 1)
P.06 - Ortofotomapa

Mělník – historie a současnost mělnického opevnění

Se zánikem potřeby opevňovat města vyvstala otázka, jak naložit s městským opevněním a prostorem, který do té doby zaujímalo. Jak Mělník v minulosti tuto otázku řešil a jakou budoucnost mají mělnické hradby a prostor kolem nich, napoví komentovaná procházka se členy spolku Mělník debatuje.

Sraz: ne 4. 10., 13:30, náměstí Karla IV. 3359, prostor mezi obchodními domy

Akce na facebooku

Mělník – Veřejný prostor - vize pro Mělník

Čím chcete, aby pro vás v budoucnosti bylo město Mělník? Městem, které se mění dle vašeho přání, nebo městem, jehož vývoji se musíte přizpůsobit? Veřejná debata o vizi veřejného prostoru pro město Mělník a pro konkrétní mělnické lokality za účasti odborníků a občanů města. Pořádá spolek Mělník debatuje.

Sraz: ne 4. 10., 15:00, náměstí Karla IV. 3359, improvizovaná kavárna Budoucnost v prvním patře

tl_files/denarchitektury/design3/da_kolecko2.png