CZ EN Facebook

Celkový program

změna programu vyhrazena

7

Rožnov pod Radhoštěm - punčochy a ponožky – areál Loany

Objekty textilky Loana jako živá součást ulice Bezručova. Prohlídka nejstarší budovy s novými prostorami obchodů, kaváren, galerií. Zakončení v ateliérech 3. ETÁŽE s představením připravovaných záměrů ve městě (nový územní plán, soutěže...). Neformální diskuse ke všem tématům týkající se našeho podhorského města. 

Sraz: so 3. 10., 17:00–20:00, Bezručova ulice, před knihovnou, 17:00 prohlídka

Praha – Dechberoucí I.P. Pavlova (Hurá dovnitř)

Navštivte soukromou střechu bývalého hotelu Graf s unikátním výhledem na Prahu. Historií bývalého hotelu Graf a okolí provede historik architektury Zdeněk Lukeš.  

Sraz: so 3. 10., 14:00 – 17:00 přednáška 15:00, Prague Gallery, I.P.Pavlova 5 (vchod z Legerovy ulice)

Fedrshr
Ns

Praha – Ateliéry Pragovka (Hurá dovnitř)

Dnešní Kolbenova ulice je synonymem areálu továrních budov, který se rozprostírá po obou stranách ulice. Nachází se zde i Hala E, dříve Ústřední skladiště Ministerstva pošt a telegrafů a v poválečné éře i továrna na výrobu slavných vozů Praga.Dnes tato budova ukrývá 30 ateliérů, které slouží více než 70 malířům, sochařům a konceptuálním umělcům.

Sraz:  ne 4.10., 15:00 – 18:00, Kolbenova 616/34, Praha 9

Pragovka 1

Praha – Neznámý Veletržní palác (Hurá dovnitř!)

Skvost funkcionalistické architektury, Veletržní palác, byl postaven mezi lety 1926–1928 podle návrhu Josefa Fuchse a Oldřicha Tyla a stal se jednou z prvních funkcionalistických staveb u nás i v Evropě. Původně sloužil obchodním účelům, v roce 1974 ale vyhořel a po náročném vyjednávání byl rekonstruován pro potřeby Národní galerie v Praze. Dnes je místem, kde se divákovi představuje unikátní soubor českého i zahraničního moderního a současného umění. Obvykle nepřístupnými částmi Veletržního paláce vás provede kurátorka Radomíra Sedláková. 

Sraz: so 3. 10., 16:00, u pokladen Veletržního paláce

Praha – Desfourský palác (Hurá dovnitř!)

Desfourský palác byl postaven v letech 1845 v těsné blízkosti Těšnovského nádraží. Byla zde kdysi zahrada, skleník a západní křídlo, zbourané kvůli výstavbě "Rudého práva". Malířská výzdoba pochází z doby vzniku stavby a patří k nejvýznamnějším dílům českého nástěnného malířství poloviny 19. století. V rámci festivalu 4+4 dny v pohybu je celý objekt zpřístupněn a nabízí několik kurátorských výstav současného vizuálního umění.

Sraz: so 3. 10, 14:00-16:00, Na Florenci 21, Praha 1 

Ve spolupráci s festivalem Čtyři dny v pohybu.

Vrané nad Vltavou - Perla (Hurá dovnitř)

V rámci Dne architektury se veřejnosti otevřou prostory bývalých papíren ve Vraném nad Vltavou. Součástí programu budou komentované prohlídky areálu, dětská dílna na výrobu papíru, výstava historických fotografií mapujících osud papíren a projekce dokumentárního filmu.

Areál papíren se v součastnosti proměnil v Perlu, nové město těch co tvoří. Záměrem je postupná revitalizace objektů a vytvoření prostoru s novým aktuálním obsahem, zaměřeným především na umělecké, uměleckořemeslné a sociokulturní aktivity, které ocení nejen místní, ale i přespolní návštěvníci, a které na základě komunitního a spolkového fungování nastaví zrcadlo institucionální kulturní scéně.

Papírny založila rodina Haasů v r. 1837. Byla známa výrobou specializovaného papíru - bankovek, cigaretového papíru, papíru na výrobu biblí a koránů. Svou činnost ukončili v r. 2000 po letech vleklého hledání vhodného investora.  

Sraz: so 3. 10. , 11:00 - 17:00 hod, Nádražní ulice (od vlaku se dejte vpravo dolů, směrem k řece. Minete stánek s pečivem Beruška).

13:00 a 16:00 Komentovaná prohlídka areálu
13:00 dětská dílna: ruční výroba papíru
18:00 disco s Babe LN 

Akce na facebooku
divus

Perla
Perla 2

Česká Lípa - KD Crystal jak ho neznáte

KD Crystal byl navržen a zrealizován architektem Jiřím Suchomelem a ateliérem SIAL. V letech 1974 - 1990 měl sloužit jako kulturní centrum tehdy rostoucího města. Autor průkopnicky experimentoval s tehdy nezvyklým způsobem vytápění, se solární energií. Přestože občané města tuto stavbu nikdy nepřijali, náleží k nejcennějším památkám československé architektonické tvorby minulého režimu.

Sraz: so 3. 10., 13:00, KD Crystal

 

tl_files/denarchitektury/design3/da_kolecko2.png