CZ EN Facebook

Celkový program

změna programu vyhrazena

6

Jablonec nad Nisou – Děti architekty

Kniha D.O.M.E.K. přibližuje současnou architekturu dětem, jejich rodičům a prarodičům, kamarádům a kamarádkám. Jako speciální dětský díl cyklu Tištěná architektura ji představí vydavatelka Jana Kostelecká. Spolu s týmem odborných lektorek z Aeroškoly udělají na hodinu a půl architekta ze všech dětí od 6 do 12 let.

Sraz: ne 4. 10., 15:00, Vladimírovo knihkupectví Serius, Mírové náměstí 11 

Placdomek-knizka.cz a aeroskola.cz

Praha – Veletržní palác - Architektura pro umění

Workshop pro rodiny s dětmi a další zájemce. Může se socha stát architekturou? Co dělá umělec, který se stane architektem výstavy? Přijďte si vyzkoušet hraniční disciplíny – instalaci výstavy a sochařské intervence v prostoru, které se stávají součástí architektury. Inspirovat nás bude umělec Dominik Lang, který spojuje ve své tvorbě instalaci, architekturu i sochařství. Workshop povedou Šárka Matoušková a Michaela Trpišovská. Přijďte kdykoliv během konání workshopu. 

Sraz: so 3. 10., 15:00–17:30, Veletržní palác

Praha – DOX - Rodinná dílna Domy jako příběhy

Rodinná výtvarná dílna v rámci DNE ARCHITEKTURY k výstavě Jakuba Szczęsneho: Operations. Znáte nejužší dům na světě? Architekt Jakub Szczęsny ho navrhl pro izraelského spisovatele Etgara Kereta ve štěrbině mezi dvěma bytovými domy ve Varšavě. Nechte se inspirovat i dalšími svéráznými projekty od polského architekta a společně zastavíme známá i skrytá zákoutí centra DOX. Nejnižší, nejšikmější i třeba nejvyšší dům jsou jen otázkou představivosti. Dílna je určena pro děti a dospělé od 5 let. Kapacita dílny je omezena. Rezervace a informace: rodiny@dox.cz, tel. 295 568 104 

Sraz: ne 4. 10., 14:00–17:00 

Třebíč - Architektem ve svém městě

Svojsíkovo nábřeží a louka pod zámkem jsou uprostřed města. Když neslouží hudebním festivalům, jsou prázdné. Co byste tam rádi viděli, co vám tam chybí? Jak by se mohlo v tomto prostoru odehrávat něco skvělého každý den? Studio D+Architekti a studenti Střední školy stavební se do toho pustí a vy s námi! 

Sraz: pá 2. 10., 10:00–18:00, Karlovo náměstí

DA Trebic akce 3

Mělník – Rodinné pohrávání s architekturou

Edukační program pro děti i dospělé v improvizované prosklené kavárně Budoucnost. Práce s různými materiály, rozvíjení prostorové představivosti, práce se stylotvornými prvky. Prostor k relaxaci, možnost zhlédnutí soutěžních děl ideové architektonicko-urbanistické soutěže Revitalizace náměstí Karla IV. Dílna pro děti i dospělé s Mělnickým kulturním centrem.

Sraz: so 3. 10., 10:00–14:30, improvizovaná kavárna Budoucnost, 1. patro, Dům služeb, náměstí Karla IV. 3359 (hlavní vchod z jižní strany)

České Budějovice - workshop Mosty

Staňte se architektem a navrhněte vlastní most z různých material pod vedením edukátorky Šárky Kosové. Součástí workshopU bude dokončování mostů vybraných architektů. Pro rodiny s dětmi  a další zájemce.

Sraz: ne 4.10., 14:00 – 16:00, Českobudějovické náměstí, v případě nepříznivého počasí proběhne dílna ve 3. patře v Domě umění na náměstí Přem.Otakara II. 38

www.ducb.czCBArchitektura

tl_files/denarchitektury/design3/da_kolecko2.png