CZ EN Facebook

Celkový program

změna programu vyhrazena

3

Rožnov pod Radhoštěm - Rožnov jako místo výletů (a utajené kvalitní architektury)

Připomenutí Rožnova jako výletního místa vzdělané střední vrstvy, která zde zanechala stopu v podobě kvalitní architektury víkendových domů navrhovaných (nejen) bratry Šlapetovými. Oblast Rybníčky, kde dochází k postupnému obnovování krásy těchto objektů, si prohlédneme s historikem Danielem Drápalou a architekty Michalem Nejezdchlebem a Danielem Barošem.

Sraz: so 3. 10., 9:00, u Společenského domu 

 

Rožnov pod Radhoštěm - Festival veřejného prostoru

Veřejný prostor ve středu města užívaný bez omezení všudypřítomnými vozidly. Společný oběd pod širým nebem přímo na ulici. Zahraje hudba a možná se podíváte i na věž kostela. Budou představeny chystané projekty přeměny nejdůležitějších prostranství v centru Rožnova. Setkání se zástupci města a s architekty Michalem Nejezdchlebem a Danielem Barošem. 

Sraz: so 3. 10., 12:30, ulice Nádražní, před kostelem

Rožnov pod Radhoštěm - punčochy a ponožky – areál Loany

Objekty textilky Loana jako živá součást ulice Bezručova. Prohlídka nejstarší budovy s novými prostorami obchodů, kaváren, galerií. Zakončení v ateliérech 3. ETÁŽE s představením připravovaných záměrů ve městě (nový územní plán, soutěže...). Neformální diskuse ke všem tématům týkající se našeho podhorského města. 

Sraz: so 3. 10., 17:00–20:00, Bezručova ulice, před knihovnou, 17:00 prohlídka

tl_files/denarchitektury/design3/da_kolecko2.png