CZ EN Facebook

Celkový program

změna programu vyhrazena

3

Znojmo - skvosty „Vídeňského předměstí“

Před první republikou probíhal ve Znojmě architektonický rozkvět ve velkoměstském stylu, díky kterému jsme jako významná spojka na hlavní město monarchie měli patřičně reprezentovat. S historiky Janem Kozdasem a Jiřím Kacetlem se podíváme na nejvýznamnější architektonické počiny. Součástí bude i prohlídka Weinbergerovy vily. 

Sraz: so 3. 10., 15:00, Městské divadlo Znojmo, Masarykovo náměstí 22

Znojmo1
Znojmo2

Znojmo - projekce filmu Plán

Čí je město? Jakou cenu má veřejný prostor? Je developer sprosté slovo? Zastupiteli, koho zastupujete? Dokument režiséra Benjamina Tučka sleduje změny, kterými prošel původní Bémův koncept pražského územního plánu. Po projekci filmu následuje diskuze o důležitosti územního plánu a o tom, jak vypadá ten znojemský.

Sraz: so 3. 10., 19:30, kino Svět, Havlíčkova 7

Znojmo - Přehlížené domy a prostory

Znojmo je proslulé krásným historickým centrem a množstvím věhlasných budov, které tvoří "učebnici" architektonických slohů dávných dob. Jejich lesk a sláva však zakrývá stavby z minulosti nedávné, ač jsou neméně kvalitní a cenné. Komentovanou prohlídku dvěma zajímavými urbanistickými celky města Znojma povede Monika Mažárová, jež se zabývá urbanismem a architekturou Znojma ve druhé polovině 20. století.

Sraz: ne 4.10., 10:00, Městské lázně Znojmo, nám. Svobody 2814/15

tl_files/denarchitektury/design3/da_kolecko2.png