CZ EN Facebook

Celkový program

změna programu vyhrazena

4

Šumperk – Procházka za architekturou – šumperské katakomby (ZRUŠENO)

Šumperským podzemím skrze spletitou síť sklepů a chodeb. Lze se do nich dostat? Provází Radek Auer ze Šumperského okrašlovacího spolku.

Sraz: so 30. 9., 14.00, náměstí Míru 1

Akce zrušena ze strany vlastníka. Všem zájemcům se omlouváme a zveme na náhradní program RENESANČNÍ ZÁMEK RUDA NAD MORAVOU, který bude poprvé zpřístupněn veřejnosti nebo další akce v Šumperku.

Šumperk – RENESANČNÍ ZÁMEK RUDA NAD MORAVOU (Hurá dovnitř!)

Komentovaná prohlídka veřejnosti dosud nepřístupného renesančního objektu Zámek Ruda nad Moravou. Odjezd autobusem ze Šumperka v 15.00, návrat do 18.00. Spojeno s ochutnávkou korejských jídel. Cena dopravného 50,-. Nutná rezervace na rsvp@okraslovacispolek.org.

Sraz: so 30.9., 15.00, odjezd od DK Šumperk, ul. Fialova

Šumperk – Šumperk ve světě, svět v Šumperku

Večer o architektuře a architektech. Neformální beseda lidí, jimž se v životopise prolnula slova "Šumperk" a "architektura". Mezi hosty přivítáme architekta a designéra Jiřího Pelcla a Romanu Jaškovou. Moderuje Vít Janků.

Sraz: so 30. 9., 20.00, náměstí Míru 1

Šumperk – proč je dobré mít městského architekta?

Na příkladech dobré praxe a hostů z jiných srovnatelných měst se Šumperský okrašlovací spolek opět po roce pokusí přesvědčit zainteresované o tom, že bez odborníka ve funkci městského architekta se bude Šumperk dál propadat do nekoncepční fádnosti. A že je to řešitelné i bez velkých peněz.

Sraz: po 2. 10., 15.00, náměstí Míru 1

tl_files/denarchitektury/design3/da_kolecko2.png