CZ EN Facebook

Celkový program

změna programu vyhrazena

2

Žďár nad Sázavou – JAK SE DNES STAVÍ VE ŽĎÁRSKÝCH VRŠÍCH (kapacita naplněna)

Celodenní autobusový výlet po známých místech Žďárských vrchů tak, jak je neznáme. Na Fryšavu, Blatiny nebo Křižánky za kvalitními rekonstrukcemi chalup i novou architekturou. Místy vás provedou Petr a Štěpán Matějkovi, Jakub Zeman a autoři jednotlivých realizací. Nutná rezervace míst na StepanMatejka@seznam.cz.

Sraz: so 30. 9., 10.00, parkoviště pod městským úřadem, Žižkova 227/1

Kapacita autobusu již naplněna, včetně náhradních míst.

Lechner dum II.JPG
Pohled

Žďár nad Sázavou – Santini z ptačí perspektivy

Letadlem nebo tandemovým letem na motorovém padáku zažijte z ptačí perspektivy Santiniho stavby ve Žďáru nad Sázavou, které jsou součástí dědictví UNESCO. (Poutní kostel na Zelené hoře ve tvaru pěticípé hvězdy, Dolní hřbitov, hospodářský dvůr Lyra a další). Jan Blažej Santini Aichel byl český barokní architekt italského původu, který se proslavil svým jedinečným stylem nazývaným barokní gotika. Stavby tvaroval do různých půdorysných obrazců, jež jsou evidentní právě z leteckého pohledu.

Rezervace na kruhos@gmail.com. Lety probíhají pouze za příznivých povětrnostních podmínek a rezervace jsou možné pouze do 25. 9. 2017. 

Info o tandemových letech: Motorové létání nabízí možnost letět kterýmkoliv směrem, vzlétnout ze země i směry korigovat s udržením stále stejné letové hladiny. Pro tandemové lety se používá tříkolka, v kombinaci s tandemovým padákem.

Program:
so 30. 9., 7.00–9.00 a ne 1. 10., 7.00–10.00: tandemové lety na motorovém padáku, odlet ze Zelené hory
ne 1. 10., 12.00–19.00: vyhlídkové lety s letadlem, odlet z letiště Sazomín

Cena 1500,– CZK / 20 min. V případě velkého zájmu cena od 1200,– CZK / 20 min.

Milan
tl_files/denarchitektury/design3/da_kolecko2.png