CZ EN Facebook

Celkový program

změna programu vyhrazena

7

BENEŠOV – VERNISÁŽ VÝSTAVY VIZE BENEŠOVA – FA ČVUT

Vernisáž výstavy o budoucnosti města očima studentů Fakulty architektury ČVUT, na které proběhne zároveň prezentace vybraných studentských projektů. Práce 34 studentů architektury, urbanismu a krajinářské architektury naznačují, jak a kam by se město mohlo v budoucnu rozvíjet. Aktuální info na facebooku zde.

Sraz: pá 29.9.2017, 17:00, Městská výstavní síň, Malé náměstí 1700

Vernisaz vize benesova

BENEŠOV – SKRYTÉ ZAHRADY U NÁMĚSTÍ

Prohlídka budovy piaristické koleje a kostela sv. Anny. Prohlídka bude zakončena grilováním v zahradě zapomenutého kulturního klenotu uprostřed Benešova, který, doufejme, v příštích letech bude před očima nás všech opět mládnout. Se záměry a dalším využitím vás seznámí členi spolku Zelená pro Benešov. Kostelem sv. Anny vás provede historička Libuše Váňová. Aktuální info na facebooku zde.

Sraz: pá 29.9.2017, 19:00, před Kostelem sv. Anny, Masarykovo náměstí 1

Zahrady

Benešov – INVENTURA BENEŠOVA – A CO BUDE DÁL?

Události kolem města za posledních 5 let, představení městského architekta Michala Schwarze, komise pro architekturu, manuály i studentské práce a diskuse se členy spolku archibn nad dalším směřováním města. Aktuální info na facebooku zde.

Sraz: so 30. 9., 14.00, Městská výstavní síň, Malé náměstí 1700

Inventura

Benešov – VODA JAKO ARTIKL, SUROVINA, POHON I ODPAD

Komentovaná procházka historika Michala Horáčka v rámci projektu “Benešov technický a industriální”. Zavede návštěvníky na několik zajímavých míst ve městě, která ukáží, že voda slouží(ila) pro zásobovaní obyvatel, jako surovina i jako pohon ale že je také odpadem. Procházka skončí u budovy Státního okresního archivu, kde budou mít účastníci možnost prohlédnout si výstavu ke 120 letům pivovaru Benešov. Organizuje Státní okresní archiv Benešov. Aktuální info na facebooku zde.

Sraz: so 30. 9., 16.00, Městská výstavní síň, Malé náměstí 1700

Voda

BENEŠOV – NA SEVER OD SLUNCE (projekce)

Promítání filmu ve spolupráci s organizátory Jednoho Světa v Benešově. Inge a Jørn nejsou běžní surfaři. Spojení s vodou a přírodou se rozhodli prožít si až na dřeň. Na devět měsíců se usadili na opuštěné pláži ostrova u břehů Norska daleko za polárním kruhem, kde našli nejen perfektní vlny, ale také spousty naplavených odpadků. Svůj životní styl odpovědných surfařů dotahují k dokonalosti i tím, že se živí levným prošlým jídlem a jejich dodávka jezdí na přepálený olej. Fantastické záběry přírody, dobrodružného surfování za polární noci i „běžného“ pobývání na pláži spojuje čirá radost ze života mimo civilizaci. Aktuální info na facebooku zde.

Sraz: so 30.9.2017, 19:00, Cafe Bar Terasa, Villaniho 2130

Na sever od slunce

BENEŠOV – MANUÁL PRO PŘÍJEMNĚJŠÍ MĚSTO

Veřejné představení nového dokumentu města Benešov s názvem Manuál potenciálů rozvoje veřejných prostranství, který má za cíl odhalit největší příležitosti, jak město udělat příjemnější pro život. Manuál vznikl z popudu členů Komise pro architekturu a územní rozvoj, zřízené jako poradní orgán při Radě města Benešov. Jedná se o způsob participace členů komise na utváření městského interiéru – charakteru města a jeho veřejných prostranství. Základní snahou je popsat a analyzovat současný stav veřejných prostranství a formulovat úvahy o jeho kultivaci a zkvalitnění. Aktuální info na facebooku zde.

Sraz: ne 1.10.2017, 14:00, Městská výstavní síň, Malé náměstí 1700

Manual

BENEŠOV – PIKNIK V KLÁŠTERCE

Rozhodli jsme se zabydlet si Klášterku! Chceme se dozvědět o tom, jak se vám ve městě žije. Chceme slyšet názory často opomíjených skupin, jakými jsou třeba maminky, děti, senioři, mladé rodiny nebo lidé, kteří mají nějaký problém s pohybem po městě. Sami víte, jaké to je tlačit kočárek blátem nebo se se zlomenou nohou vyhýbat autům a rozpadlé dlažbě. Pojďme si společně o městě povídat. Zajistíme pivo, hudbu a pár lavic na sezení. Pozvěte své přátele a známé, přineste něco k jídlu, deku, pití, kytaru, frisbee nebo petanque a doražte. Aktuální info na facebooku zde.

Sraz: ne 1.10.2017, 16:00, Klášterka – louka pod starým hřbitovem

Piknik
tl_files/denarchitektury/design3/da_kolecko2.png