CZ EN Facebook

Celkový program

změna programu vyhrazena

13

Bratislava – Moja „VILA“ (Workshop)

Deti s neobmedzenou fantáziou, obmedzené materiálom (útvary rôznych veľkostí a farieb) si vytvoria z pripravených kociek, drôtov, špajdli, pások, fólií svoj dom. Výtvarná dielňa s architektkou Janou Melišovou. Obmedzený počet miest. Nutná registrácia na atelier@pavjan.sk.

Sraz: ne 1. 10., 15.00, Justičná 7 – ateliér PAVJAN

Vila Coburg
Vila s atelierom

Brno – Živé hraní k promítaní: Malí Architekti (Workshop)

Dětská multimediální dílna o architektuře pro děti od 6 do 12 let i rodiče s lektorkami Markétou Lisou, Janou Moštíkovou a hostem – architektem Petrem Jakšíkem. Ve výtvarné dílně zveme děti ke svobodné hře s prostorem a materiálem. V sobotním odpoledni se promění ve studenty architektury a seznámí se se základními principy a technikami, které architekti využívají. Jde především o rozvinutí fantazie a odbourání stereotypů. Nutná rezervace na prahavbrne@gmail.com.

Sraz: so 30. 9., 13.00, PRAHA / Fórum pro architekturu a média, Husova 18

Brno – Nesnesitelná lehkost architektury na FA VUT (Hurá dovnitř! + workshop)

Otevřeme po dlouhá léta veřejnosti i akademikům uzamčenou zahradu před vstupem do Fakulty architektury VUT v Brně z ulice Křížová, kde budou vystaveny studentské pavilony. Na nádvoří FA se uskuteční workshop vedený našimi pedagogy i čerstvými absolventy na téma: Kolik váží váš dům, pane architekte? Pneumatické, membránové a parametrické konstrukce.

Sraz: so 30. 9.,13.00, Poříčí 5

Ohkiijkfildghaeg m

Brno – Rodinné odpoledne: Džadoň versus Jurkovič (workshop)

V Jurkovičově vile se zabydlel soudobý umělec Tomáš Džadoň, kterého náramně baví pohrávat si s „lidovými“ motivy a prozkoumávat kulturu bydlení. Program pro celou rodinu o tradici a (post)moderně s lektorkou Olgou Búciovou. Čeká nás vrstvená koláž, tvorba modelu, trocha vyšívání, hodně povídání, piknik v zahradě a další. Rezervace na edukace@moravska–galerie.cz, telefon: 532 169 177

Sraz: ne 1. 10., 14.30, Jana Nečase 2

Jurkovicova vila web m

Jablonec nad Nisou – PANELÁCI PANELÁCI – Vlajka pro Mšeno (Workshop)

Srdečně vás zveme na výtvarnou dílnu pro malé i velké, kde se budeme zabývat tím, co je to vlastně panelové sídliště a jak se k němu můžeme vztahovat. Navážeme diskusí nad možnými podobami vlajky, kterou by se sídliště mohlo pyšnit. Hlavní náplní dílny pak bude společná tvorba vlajek s hesly, znaky a pojmy, které vzejdou z předchozí debaty. Vlajka bude následně vyvěšena. Dílnu povede teoretička umění Anežka Bártlová a umělec a pedagog Jan Pfeiffer (PedF UK). Akce je součástí projektu PANELÁCI.

Sraz: ne 1. 10., 10.00, u Prutu

DA-Jablonec PLAC dilna panelaci
DA-Jablonec PLAC Mseno panorama

Javorník – Tančírna dětem (Workshop)

Voda v Račím potoce kdysi vymodelovala celé údolí. Jakou moc má voda a jak ji zapojit do hry s architekturou? Prozkoumáme břeh potoka za Tančírnou a navrhneme vlastní „vodní stavby“. Dílnu si užijí nejen děti, ale i tatínci, dědečci a celé rodiny! S výtvarnicí Zdeňkou Morávkovou.

Sraz: ne 1. 10., 15.00, Tančírna v Račím údolí

Lomnice nad Popelkou – Továrna Mastných (Hurá dovnitř! + workshop)

Návštěvník si bude moci prohlédnout tovární budovu z konce 19. století, která byla původně postavena jako součást areálu mechanické tkalcovny, v průběhu 20. století zde byla také tírna lnu a probíhala zde výroba tkalcovských člunků. Kromě výstavy se návštěvníci mohou těšit na výstavy a přednášky a speciální prohlídku k tématu Dne architektury: Voda. Podrobný program na webu továrny.

Sraz: so 30. 9. – ne 1. 10., 10.00–18.00, Antala Staška 212

Budova sever DSC8933 sm
Zachrana new krivky final

Piešťany – Bývam, Bývaš , Bývame (Workshop)

Architektonická dielňa pre deti a ich rodičov. Práca s nožničkami, papierom, lepidlom a farbičkami. Nutná online registrácia zde.

Sraz: ne 1. 10., 10.00, Elektrárňa Piešťany, Staničná 51

Workshop foto

Praha – PRO-STORY (Workshop)

Otevřený workshop pro rodiny s dětmi a další zájemce. Přijďte si během Dne architektury vytvořit příběh pro prostor nebo prostor s příběhem. Workshop vedou Klára Hušková Smyczková a Martin Hrubý. 

Sraz: so 30. 9., 14.00, NG - Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47

VOL 0686
VOL 0723

Praha – Vzdušné zámky (Workshop)

Jaká je cesta od snu ke skutečnosti? Provedeme vás a zkusíte vymyslet, nakreslit a postavit ten svůj (dům, sen, zámek) – trochu skutečně a trochu jako. Dílna je určena pro děti a dospělé od 5 let. Nutná rezervace na rodiny@dox.cz, tel. 295 568 104.

Sraz: ne 1. 10., 14.00–17.00, Centrum DOX, Poupětova 1

VOL 9575
VOL 9590

Praha – Fabrika sekávání (Workshop)

Ač to tak často vůbec nevypadá, galerie byly od svého vzniku místem setkávání – různých pohledů, názorů a představ. V rámci tvůrčí dílny Fabrika setkávání si ukážeme, jak může být jedna budova místem pro spolupráci různých uměleckých oborů. A jedno takové místo si i vytvoříme! Tvůrčí dílna pro děti od 6 let a jejich rodiče s lektorkou Annou Štefíkovou. Akce se koná ve spolupráci s MeetFactory.

Sraz: ne 1. 10., 16.00, MeetFactory, Ke Sklárně 3213/15

Workshop kostka 09 m
Workshop kostka 43 m

VESELÍ NAD LUŽNICÍ – Veřejný prostor ve městě (Workshop)

Diskuse a workshop o architektuře na téma veřejného prostoru ve Veselí nad Lužnicí. Do diskuse bude přizvána veřejnost, zástupci vedení města Veselí nad Lužnicí a architekti, kteří představí koncepční návrhy na řešení vybraných veřejných prostorů. Diskusi uvede architekt Bohuslav Šenkýř. Hlavním tématem bude řešení veřejného prostoru a parku před kulturním domem.

Sraz: so 30. 9., 14.00–17.00, před kulturním domem

Kulturni dum verejny prostor

Praha – Veřejný prostor? Sdílený prostor! (Workshop)

Workshop soustředící se na (v současném diskurzu nadužívaná) témata jako například oživování veřejných prostranství. Společně s účastníky workshopu budeme probírat otázky, které bychom si měli klást při snaze o změnu urbánního prostředí. Vede antropoložka Barbora Bírová, délka 1,5 hod., rezervace na: petra@petrohradskakolektiv.com.

Sraz: ne 1. 10., 14.00, Petrohradská kolektiv, Petrohradská 13, vnitroblok

Petrohradska kolektiv (2)
Petrohradska kolektiv (3)
tl_files/denarchitektury/design3/da_kolecko2.png