CZ EN Facebook

Celkový program

změna programu vyhrazena

3

Vysoké Mýto – Setkání v secesní vile

Prázdná secesní budova možná brzy získá nové obyvatele. Ovšem na podzim ji ještě naposledy společně zabydlíme v rámci programu Dne architektury. Spolek proMejto vás zve do vily na neformální setkání, doplněné odbornou přednáškou a prezentací výsledků průzkumu vysokomýtských městských plácků, se kterým začal již na jaře. Po loňském úspěchu zopakujeme i večerní debatu občanů se zástupci vedení města o aktuálních problémech (aneb Debata nejen o architektuře a urbanismu). 

Sraz: pá 29. 9., 19.00, Komenského 199

VYSOKÉ MÝTO – DAGMAR HAVLÍČKOVÁ: PROMODLENÝ PALENÁK

Jako zákusek připravujeme pro letošní Den architektury site-specific výstavu „Promodlený panelák“. Pouze na jeden jediný den bude možné navštívit výstavu velkoformátových kreseb výtvarnice Dagmar Havlíčkové přímo na vysokomýtském sídlišti.

Olomoucká umělkyně již dlouhá léta obývá panelový byt, ale teprve před několika měsíci ji paprsky vycházejícího slunce v odrazu oken protější budovy inspirovaly k tvorbě. Místo jednodenní výstavy s vernisáží bude do poslední chvíle v utajení a návštěvníci na ni budou odvedeni z náměstí Přemysla Otakara II. Připravujeme mimo samotného uměleckého zážitku z kreseb i setkání s umělkyní Dagmar Havlíčkovou a krátkou komentovanou prohlídku s kurátorkou výstavy Hanou Lamatovou.

Po této akci se výstava přesune do jiného prostoru. Kresby, vytvořené neustále se opakujícími zápisy modlitby, bude možné zhlédnout v průběhu měsíce října v interiéru kostela Církve československé husitské ve Vysokém Mýtě.

Sraz: so 30. 9., 14.00, náměstí Přemysla Otakara II.

Vysoké Mýto – Plácky včera a dnes

Plácky měly ve struktuře města vždy své místo. Využívaly se pro neformální setkávání, sport i hry a ve 20. století prošly výraznou proměnou v reakci na změnu městské zástavby. Společně se podíváme, jak transformace plácků probíhala a kam by se její vývoj mohl ubírat. Role průvodců se ujmou členové spolku proMejto, jejich hosté, ale i sami obyvatelé Vysokého Mýta, kteří se podělí o své vzpomínky. 

Sraz: ne 1. 10., 14.00, náměstí Přemysla Otakara II.

Placek02
Placek03
tl_files/denarchitektury/design3/da_kolecko2.png