CZ EN Facebook

Celkový program

změna programu vyhrazena

4

Zlín – Vladimír Karfík, architekt Zlína

Vladimír Karfík patří k nejvýznamnějším architektům, kteří určili podobu města. Realizoval urbanistické projekty veřejné i soukromé, na nichž je nejvíc zjevné, jeho praxe u F. L. Wrighta, jehož postupy jsou dodnes viditelné ve zdejších vilách. Procházku s projížďkou autobusem přes Kudlov do Otrokovic a okolí provedou Jitka Ressová, Lucie Šmardová a David Valůšek.

Sraz: so 30. 9., 13.30, Nad Ovčírnou II 1295

Zlín – Sakrální architektura Zlína a okolí

Autobusem po sakrální architektuře z dávné minulosti, baťovské éry i současnosti s architekty Jindřichem Novým a Markem Štěpánem, autorem nového kostela v Sazovicích. Výlet po kostelích a kapličkách ve Zlíně a okolí na celé odpoledne.

Sraz: ne 1. 10., 13.30, Slovenská 3063

ČESKÁ CENA ZA ARCHITEKTURU 2017: Atelier Štěpán s. r. o. KOSTEL SV. VÁCLAVA

Zlín – Osobnost Le Corbusier (Projekce)

Film The Century of Le Corbusier. Režie: J. Cazanave, Francie/Belgie, 2015, 52 min., francouzsky / anglické titulky. Le Corbusier, jeden z nejvýznamnějších architektů 20. století, v dokumentu, který těží zejména z rozhovorů a osobních spisů.

Sraz: po 2. 10., 18.00, Galerie KABINETT, 12. budova továrního areálu Zlín

Zlín – NEDOKONČENÉ NÁMĚSTÍ

Prostor Náměstí Míru patří k dlouhodobě řešeným avšak nedokončeným místům ve Zlíně. Komentovaná prohlídka s architektem Ivo Tučkem, vedoucím Oddělení prostorového plánování představí historii náměstí a jeho možný vývoj. Součástí akce bude debata nad současným stavem a budoucím využitím prostoru a také interaktivní hra pro zájemce z řad návštěvníků.

Sraz: út 3. 10., 16:00, Náměstí Míru

tl_files/denarchitektury/design3/da_kolecko2.png