ČELÁKOVICE – VOLMANOVA VILA: KLENOT ČESKÉHO FUNKCIONALISMU

Komentované prohlídky jedné z nejvýznamnějších funkcionalistických staveb první republiky od architektů Karla Janů a Jiřího Štursy s historičkou a teoretičkou architektury Radomírou Sedlákovou.

Interiéry stavby včetně střešní terasy s výhledem na rozsáhlý park. Největší vila v Čechách vznikla v letech 1938–1939 pro majitele čelákovické továrny pana Volmana a ukazuje, jak její tvůrci, spíše představitelé vědeckého, levicově orientovaného funkcionalismu, dobře znali aktuální evropské trendy a dokázali je zpracovat do výjimečné stavby. Od konce války do počátku 90. let se zde nacházela mateřská školka, poté byla vila dlouho v dezolátním stavu. Nyní prošla rekonstrukcí do původní podoby podle projektu kanceláře Marka Tichého (TaK Architects).

Komentovaná prohlídka s historičkou a teoretičkou architektury Radomírou Sedlákovou 1. 10. v 10:00, další prohlídky povedou průvodci z vily. Předpokládaná doba trvání akce 60 min.

Omezená kapacita 15 osob na jednu prohlídku, rezervace na GoOut.cz.

so 1. 10. a ne 2. 10. | oba dny – 10:00, 14:00 a 16:00
so 1. 10 | 10:00 s architektkou Sedlákovou

Stankovského 1200/46, Čelákovice 250 88

 

Další akce v místě Čelákovice

ČELÁKOVICE – OBYTNÁ KRAJINA JINAK

Na kole po polních cestách od břehu Labe až na nejvyšší bod obce a za hranice města s architekty Ondřejem...

  • Přednáška
  • Výstava
  • Cyklo

Čelákovice – Česká cena za architekturu

Představujeme výběr staveb, které byly vybrány mezinárodní porotou v rámci České ceny za architekturu, a které nás zaujaly s ohledem...

  • Výstava

Čelákovice – Česká cena za architekturu

Srdečně Vás zveme na souhrnnou výstavu realizací pocházejících ze Středočeského kraje a Hl. m. Prahy, které uspěly u mezinárodní poroty...

  • Výstava