HULICE – VODNÍ DŮM A NÁDRŽ ŠVIHOV – změna programu

Vzhledem k mimořádným opatřením souvisejících s COVID-19 musely být zrušeny zpoplatněné prohlídky koruny hráze.  V programu nadále zůstává volně přístupná komentovaná prohlídka od 13.00. 

Vodní dům z roku 2016 je návštěvnické středisko u vodní nádrže Švihov (Želivka). Expozice v objektu je věnována prezentaci vody z biologického i fyzikálního hlediska. Z domu má návštěvník možnost oknem pozorovat podvodní svět expoziční nádrže. Atrium domu je věnováno vodním hrátkám. V okolí domu je naučná stezka. Minimalisticky pojatý dům od ateliéru AND je zakomponován do krajiny s maximálním respektem.

Zpoplatněné komentované prohlídky jsou zaměřené na historii vodního díla a zajímavosti o zvířecích obyvatelích vodní nádrže. Během hodinové procházky se nevstupuje dovnitř tělesa hráze ani na přístupovou lávku a sdružený objekt.

Ve 13.00 proběhne zdarma přístupná komentovaná prohlídka areálu Vodního domu zaměřená na možnosti hospodaření s dešťovou vodou, adaptace na změnu klimatu, ochranu přírody, EVL Želivka a místní chráněné unikáty s průvodkyní, ředitelkou a lektorkou Vodního domu Kateřinou Zemanovou.

Sraz účastníků je vždy v recepci Vodního domu.

Sraz: so 3. 10., 10.00 a 11.00 prohlídka koruny hráz – 80,-; 13.00 prohlídka střediska, Hulice 118