PRAHA – DIALOGY: KAMIEL KLAASSE (NL) – ZRUŠENO

Je nám velmi líto, ale přednáška musela být z organizačně-pandemických důvodů zrušena. Místo ní se můžete těšit na přednášku dua architekta Petra Hájka a režiséra Jana Hřebejka, která se uskuteční ve čtvrtek 25. 11. v 19:30 v kině Světozor. 

Během závěrečného večera představí nizozemský architekt Kamiel Klaasse v cyklu Dialogy svou tvorbu i pohled na architekturu.
Klaasse absolvoval TU Delft v roce 1995 a v roce 1997 založil společně s Walterem van Dijkem, Pieterem Bannenbergem a Markem Linnemannem kancelář NL Architects. Upozornili na sebe studentským projektem domu Carstadt naplňujícím městský život i funkci parkování. Dnes má ateliér mezinárodní složení, čítá kolem 25 členů a těší se pověsti jedné z nejinovativnějších kanceláří. Projekty z dílny NL s vtipem a zároveň citlivě řeší problémy nejen architektury samotné, ale i městského života, bydlení či nezvyklého využívání energetických zdrojů. Vzbudili široký zájem například soutěžním návrhem na Taipei Performing Arts Center na Taiwanu (2009) či vítězným projektem Multi Mill (2010) na plovoucí kulturní centrum pro přístaviště v Amsterdamu. Mezi známé projekty patří Basketbar v Utrechtu, renovace Cinecenter v Amsterdamu a NL Lounge na bienále v Benátkách.

Sraz: čt 7. 10., 19:30, kino Světozor, Vodičkova 791, P-1, čt 25. 11., 19:30, kino Světozor, Vodičkova 791, P-1

 

Další akce v místě Praha

Den architektury 2023 Praha

Právě probíhají přípravy pražské části festivalu pro rok 2023.