PRAHA – MEETFACTORY

Továrna na skleničky v blízkosti smíchovského lihovaru. Místo, kde v 50. letech Škodovka vyráběla dieselové motory. Zázemí pro dělníky, kteří stavěli tunel Mrázovka. Opuštěné prostory, které objevil umělec David Černý a proměnil je v centrum současného umění. Tím vším je MeetFactory – budova mezi kolejemi vedoucími ze Smíchovského nádraží a dálnicí, kde mají své útočiště čtyři dramaturgie. Rezidenční program, který vznikl na základě pobytu Davida Černého na stáži v New Yorku, a který je v současnosti největším program tohoto druhu v České republice, dvě galerie propojující zahraniční uměleckou scénu s tou domácí, divadlo, které uvádí dramatizace současných autorů a hudba dávající prostor alternativním nezávislým kapelám.

Mnohem víc se návštěvníci dozví během komentované prohlídky budovy s kuratory. V Galerii MeetFactory mezitím proběhne workshop pro děti, který bude propojen s aktuální výstavou Laterna magika: Paměť experimentu. Tuto výstavu pak později představí její kurátorky Lucie Česálková a Kateřina Svatoňová v rámci komentované prohlídky.

V prostorech Galerie MeetFactory proběhne také workshop pro děti od 5 let Krasohled inspirovaný dílem Jakuba Nepraše.

Program:
16:00–16:45 komentovaná prohlídka MeetFactory
16:00–17:00 workshop pro děti
17:00–18:00 Laterna magika: Pamět experimentu – komentovaná prohlídka s kurátorkami Lucií Česálkovou a Kateřinou Svatoňovou

Sraz: ne 6.10., 16.00-18.00, Ke Sklárně 15, P-5

Další akce v místě Praha

Den architektury 2023 Praha

Právě probíhají přípravy pražské části festivalu pro rok 2023.