VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – NEBOUREJ, TRANSFORMUJ

Proměna Náměstí ve Valašském Meziříčí směrem k tradičnímu městu. Během září 2022, po šestileté projekční přípravě a 18 měsících dlouhé realizaci, bude veřejný prostor opět uvedený do provozu.

Náměstí za doby své existence prošlo první úpravou v 50. letech 20. století pod taktovkou architekta Aloise Balána a nyní v letech 2021-2022 podle architektonické studie zpracované architektkou Martinou Kosíkovou a projekční firmy 360 DEGREES CONSTRUCT s.r.o.

Architektka Martina Kosíková Vám zprostředkuje autorskou prohlídku a podělí se s Vámi o zážitky z celého procesu revitalizace. S jedinečnými archeologickými nálezy, které byly během stavebních prací objeveny, Vás seznámí archeolog Samuel Španihel. Pojďme si povídat o Náměstí ve Valašském Meziříčí, o jeho vzniku a proměnách z pohledu památkové péče s Petrem Zajícem.  Jakou roli hraje umění ve veřejném prostoru? Na takou otázku rád odpoví sochař Jiří Plieštik.

st 5. 10. | 16:00 | Náměstí ve Valašském Meziříčí

Další akce v místě Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – JAK SE STAVÍ (NEJEN) KOSTELY

Přednáška architekta Marka J. Štěpána o tvorbě sakrálních staveb. Je autorem např. kostela blahoslavené Marie Restituty v Brně na Lesné...

  • Přednáška
  • Diskuze
  • Nutná rezervace

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – MÁME ŘEKU, MY SE MÁME

Každoroční hra pro děti i dospělé, tentokrát na téma vody ve městě s architektem Petrem Gilarem. Voda ve městě. Životodárná...

  • Workshop
  • Pro děti

 

Rezervace na akce s omezenou kapacitou byly spuštěny ve středu 21. září 2022 v 9:00.

Zamluvte si svoje místo na vybrané akci skrze rezervační portál GoOut.cz

(max. 2 vstupenky na osobu na akci).

Více informací naleznete u jednotlivých akcí.

Těšíme se na Vás!