Pro média

Spolek KRUH ve spolupráci s lokálními organizacemi a iniciativami
připravuje na podzim osmý ročník celorepublikového festivalu.

PODZIMNÍ DEN ARCHITEKTURY PŘEDSTAVÍ ARCHITEKTURU SPOLEČNĚ

PODZIMNÍ DEN ARCHITEKTURY PŘEDSTAVÍ ARCHITEKTURU SPOLEČNĚ

Praha, 25. června 2018 – Běh za architekturou, horské túry, plavba parníkem, cyklovyjížďky, filmové projekce, workshopy, přednášky a především pečlivě připravené procházky vedené architekty, urbanisty či historiky a příležitost dostat se do jindy nepřístupných staveb – letošní DEN ARCHITEKTURY chystá nejbohatší program ve své historii. Od pátku 28. září do čtvrtka 4. října zamíří do bezmála devadesátky měst po celé České republice a také na Slovensku a nabídne veřejnosti nový pohled na architekturu, která nás obklopuje – od moderních, odbornými cenami ověnčených budov přes historické skvosty až po mnohdy opomíjené, ale o to zajímavější, stavby.

ZAČÍNÁ DEN ARCHITEKTURY! ZPŘÍSTUPNÍ UNIKÁTNÍ STAVBY A POMŮŽE POZNAT MĚSTA, VE KTERÝCH ŽIJEME

ZAČÍNÁ DEN ARCHITEKTURY! ZPŘÍSTUPNÍ UNIKÁTNÍ STAVBY A POMŮŽE POZNAT MĚSTA, VE KTERÝCH ŽIJEME

Praha, 25. září 2018 – Již tento pátek 28. září odstartuje festival DEN ARCHITEKTURY a až do 4. října nabídne široké veřejnosti více než 300 akcí po celé České republice a na Slovensku. Prostřednictvím architektury, která nás obklopuje, přiblíží minulost, současnost i budoucnost českých a moravských měst. Desítky architektů, urbanistů a dalších odborníků s námi budou objevovat městská zákoutí, která mnohdy zůstávají skrytá a překvapí nás novými pohledy na místa, která na svých cestách denně míjíme. Veřejnosti se na krátký čas otevřou unikátní budovy, historické paláce, průmyslové areály i nejmodernější stavby ověnčené architektonickými cenami. Za architekturou se vydáme také netradičně: po vodě, na kole i v poklusu. Až na několik výjimek je program přístupný zdarma.

OSLAVTE MEZINÁRODNÍ DEN ARCHITEKTURY A MY JEŠTĚ ZDALEKA NEKONČÍME!

OSLAVTE MEZINÁRODNÍ DEN ARCHITEKTURY A MY JEŠTĚ ZDALEKA NEKONČÍME!

Právě dnes 1.10. slavíme Mezinárodní den architektury! Letos poprvé oficiálně trvá Den architektury celý týden a netýká se to pouze Prahy! Na skvělé akce se můžete ještě těšit například v Brně, Kopřivnici, České Lípě, Děčíně, Frýdku-Místku, Ostravě a mnoha dalších místech po celé České republice i na Slovensku. Stačí nahlédnout do PROGRAMU.